Producenci
 
Promocje
 
Polecane
Waterpick Waterpick
0,00 zł  
 

Chlorella

Chlorella

chlorella

Chlorella Green Ways

Chlorella Green Ways zawiera, oprócz wielu różnorodnych substancji aktywnych biologicznie (których niepełny wykaz zawiera tabela podstawowych wartości odżywczych), także inne unikatowe substancje. Jest na przykład jednym z najbogatszych źródeł zielonego barwnika – chlorofilu, któremu zawdzięczamy życie na naszej planecie. Jednak jakakolwiek wyrwana z kontekstu substancja czynna lub wartość jednej mikro- czy makrosubstancji odżywczej nie świadczy o całkowitej korzyści, jaką zielona żywność przynosi człowiekowi. Ważne jest bowiem ogólne współgranie i synergia wszystkich substancji, a nie dane o wartościach aktualnie modnych substancji czynnych. Dlatego nie koncentrujemy się na „odżywianiu opartym na liczbach“, ale na „odżywianiu opartym na powiązaniach“. O wartości produktów żywnościowych (tak samo jak o wartości tabletek Chlorelli) decyduje jednak nie tylko skład i dane analityczne, ale także sposób przetworzenia. W procesie produkcji Chlorelii Green Ways dba się o zachowanie maksymalnej zawartości substancji czynnych i o to, aby substancje te były jak najlepiej wchłanialne i dostępne dla organizmu. Przyczynia się do tego także unikatowa metoda suszenia rozpyłowego Chlorelii Green Ways (STEAM), podczas którego dochodzi do dezintegracji ściany komórkowej. Metoda ta gwarantuje wysoką wchłanialność substancji odżywczych (co najmniej 80%). Chlorella Green Ways nie zawiera żadnych domieszek, chodzi o całkowicie czysty produkt.

 

Skład;


 

Składnik alergizujący
Feoforbidy (derywat chlorofilu) 12 mg/100 g. Norma wynosi 60 mg/100 g. Chlorella Green Ways zawiera ich najmniejszą ilość. Jesteśmy na razie jedyną firmą, która ich ilość podaje!

 

Substancje unikatowe

 

Sporopolenina
Substancja ta jest zawarta w środkowej części ściany komórkowej Chlorelli pyrenoidosy. Błonnik chlorelli ma dzięki sporopoleninie całkiem wyjątkowe działanie. Ściany komórkowe nieodwracalnie wiążą ze sobą substancje toksyczne, które są potem wydalane z organizmu drogą naturalną (przez stolec). Dr Liebke zajmował się badaniem oczyszczających zdolności chlorelli u ludzi cierpiących na zatrucia spowodowane przez (amalgamatowe) wypełnienia zębów. Stwierdził pozytywne wyniki. Sporopolenina jest unikatową substancję czyniąca z chlorelli wyjątkowy środek detoksykacyjny, odpowiedni dla nowoczesnego człowieka.

Chlorofil
W 1940 roku czasopismo chirurgiczne „Journal of Surgery" pisało o 1200 chorych, u których chlorofil przyspieszył gojenie ran. Warto zwrócić uwagę, że hemoglobina, barwnik krwi, ma (oprócz głównego elementu) taką samą strukturę jak chlorofil. Rośliny dzięki chlorofilowi żyją i oddychają, u ludzi poprawia obraz krwi, przyspiesza gojenie ran i chroni przed stanami zapalnymi. Poprawia także dotlenienie organizmu, przez co zapobiega powstawaniu środowiska infekcyjnego. Uzdrowiciele twierdzą, że zielony barwnik przechowuje energię słoneczną, która przekazuje nam mądrość i miłość. Nauka to potwierdza. Chlorella zawiera aminokwas tryptofan, z którego wytwarza się serotonina, hormon radości i szczęścia. Wraz ze spadkiem wartości serotoniny nadchodzi depresja i zmęczenie. Wieczorem organizm przekształca serotoninę w melatoninę i lepiej zasypiamy. Jest to godna uwagi zgodność nauki i intuicji.

Chlorella jest najbogatszym źródłem chlorofilu na naszej planecie.

Chlorellin
Chlorella nie działa tylko jako probiotyk, ale ma także działanie antybakteryjne. Zawiera substancję nazwaną chlorellinem, która jest naturalnym antybiotykiem. W czosnku podobnie antybiotycznie działają substancje allicyna i ajoen. W odróżnieniu od antybiotyków chemicznych chlorellin przeciwdziała tylko organizmom patogennym, nie uszkadzając mikroflory trawiennej. Dlatego stosując wielkie dawki Chlorelli pyrenoidosy, można uzyskać przy chorobach zakaźnych także efekt antybiotyczny. Dr Liebke w przypadku infekcji zaleca „terapię szokową”, tzn. 3x dziennie do 50 tabletek (i kontynuować przez kilka dni). Często udaje się całkowicie powstrzymać infekcję albo co najmniej przyspieszyć leczenie.

CGF
Dr Fujimaki z Japonii wyizolował z chlorelli czynnik wzrostu nazwany CGF. Jest to najsilniejszy składnik chlorelli. Największe stężenie CGF ma Chlorella pyrenoidosa. CGF ma wyraźne działanie odmładzające i wzmacniające. Działa silnie „probiotycznie”, tzn. zwiększa szybkość wzrostu i jakość życia mikroflory jelit (ale także pochwy...). CGF aż 4x przyspiesza wzrost np. kultury acidofilnej! Probiotyki są ważniejsze niż same biotyki, ponieważ regulują środowisko, w którym żyje mikroflora. Stosując chlorellę, stwarzamy warunki do wzrostu korzystnych kultur bakteryjnych, które chronią nas przed chorobami cywilizacyjnymi, np. przed grzybicami.

 

Standard jakości

„Przynosimy to, co najlepsze ze świata zielonej żywności.”

 

Dlaczego Chlorella pyrenoidosa W 1974 roku japońskie urzędy zostały zmuszone do wprowadzenia standardu jakości dla importowanych produktów z chlorelli. Różniły się one wyraźnie pod względem jakości przetworzenia i jakości biomasy. W 1995 roku producent Chlorelli Green Ways uzyskał w Japonii licencję na import i sprzedaż swoich produktów w kategorii „leczniczych produktów żywnościowych”. Większa gwarancja jakości nie istnieje.

Jakość
Na jakość i cenę chlorelli wpływa wiele czynników. Większość producentów wykorzystuje bieżący zbiór, który jest ekonomiczny dla producenta, ale niepewny pod względem jakości dla klienta. Chlorella Green Ways jest uprawiana w paśmie o wyrównanym nasłonecznieniu. W innych szerokościach geograficznych i przy niewyrównanym klimacie chlorella jest narażona na chwiejne warunki, przez co spada jej wartość użytkowa. Urzędy w Japonii pilnują, żeby sprzedawana biomasa zawierała tylko deklarowany rodzaj alg. Producent Chlorelli Green Ways stosuje najlepsze metody separacji (oddzielania) i w jego zbiornikach rosną tylko najwyższej jakości szczepy pyrenoidosy. Do uzyskania najwyższej jakości predystynuje pyrenoidosę dobór poprzedzający samą hodowlę. W laboratoriach obserwuje się zdrowie i siłę komórek chlorelli. Do zbiorników zewnętrznych przenoszone są tylko najbardziej żywotne próbki, gdzie przez osiem dni mnożą się aż do dnia zbioru. Zbiorniki oczyszcza się i znowu „zasiedla” nową, najzdrowszą genetycznie kulturą. Istnieją różne metody oddzielania komórek od zanieczyszczeń związanych z kultywacją. Najczęściej metody te stosowane są do wypłukiwania chemikaliów, które trudno się rozkładają. Nasz producent wykorzystuje bezkonkurencyjny kompleks mikroskopijnych filtrów i wirówek, które oddzielają komórki chlorelli i oczyszczają je bez użycia chemikaliów.

Strawność
Chlorelli Green Ways i niezależne testy: Dr L. Lewis (Duke University) zanalizował przedłożone, nieznane mu próbki. Wśród przedłożonych próbek skutecznie została naruszona tylko ściana komórkowa Chlorelli Green Ways. Opatentowana metoda dezintegracyjna producenta algi Green Ways (system STEAM) jest wyjątkowa pod względem zdolności rozbijania ściany komórkowej i jednocześnie zachowywania wartości jądra komórkowego. Chlorella pyrenoidosa jest niezależnie (na bieżąco) testowana przez japońskie urzędy kontrolne – ma minimalnie 76-procentową i większą strawność. Jest to jeden z najwyższych wyników uzyskanych w niezależnych laboratoriach! Producent Green Ways przedstawia aktualne wyniki i gwarantuje standard jakości. Doskonałemu surowcowi odpowiada doskonałe przetwarzanie.

 

Trzy stopnie jakości

 • Jakość I – najdroższy i najlepiej przetworzony surowiec – 100% jakość – produkt Chlorella pyrenoidosa Green Ways.
 • Jakość II – tani surowiec – dla zwierząt – tylko minimalnie, ale mimo to obniżona (chwiejna) jakość (większość produktów).
 • Jakość III – surowiec odpadowy – „nawóz”.

 

Prace badawcze

 

 • Prace badawcze o działaniu Chlorelli pyrenoidosy
  (zob. książki  Chlorella pyrenoidosa i Dr. Chlorella)
 • Chlorella, Jewel of the Far East Dr. B. Johnsen, D.O., Ph.D., 1978
 • Chlorella Special Edition of Health World Magazine, 1989
 • Chlorella–Natural Medicinal Algae Dr. D. Steenblock, B.S., M.Sc., D.O.
 • Chlorella–The sun powered supernutritient and its beneficial properties, Michal Rosenbaum, M.D.
 • Algae, super healing qualities for body and spirit. Dr. med. Frank Liebke, 1998
 • Experience with the Medical Applications of Chlorella, Y. Yamagashi, M.D, Hoken Kaikan Clinic
 • The medical Applications of Chlorella., Yoshiro Takechi, M.D.
 • Chlorella Tablets. Yoshiro Takechi, M.D.
 • Treatment of Peptic Ulcers with Chlorella. Y. Yamagashi, M. Toikawa, R. Suzuki, T. Hara, F. Warita
 • Clinical Applications of Chlorella Preparations. T. Saito, M.D. ,T. Saito and N. Oka, M.D.
 • The Administration of Chlorella Extract, and the Physique and Physical Fitness of Elementary School Pupils. Department of Hygiene, Nagasaki University Medical School
 • A Chlorella Experiment with Maritime Self-Defense Forces Members
 • The Effects of Chlorella pyrenoidosa Preparations on Circulatory System Functions, Kanazawa Medical College, dalej także:
 • The Effects of Chlorella Preparations on Experimentally Induced Infections by the Acquired Immune Deficiency Virus
 • Effects of the Long-Term Ingestion of Chlorella Preparations on Alcoholysis and Other Liver Functions
 • Effects of Various Preparations Made from Chlorella pyrenoidosa Cells on the Defense Mechanism
 • Regulation by the Single-Celled Green Alga Chlorella pyrenoidosa of Imunological Competence in Mice with Cancer Tumors
 • Effects of Orally Administered Chlorella pyrenoidosa Preparations on Human Pulse Wave Velocity
 • The Antitumor Capacity, and Its Effects and Mechanism, of Neutral and Acidic Polysaccharides Derived from Chlorella Cells
 • Regulation of Heartbeat (Bradycardic Effect) by CGF
 • Effects of Long-Term Administration of Chlorella Preparations on the Advancement of Aging in Humans Laboratory Animals

 

Po zbiór badań i artykułów medycznych należy zwrócić się do swoich doradców

Doświadczenia klientów
GW nie gwarantuje podobnych wyników. Publikuje tylko subiektywne doświadczenia ludzi.

Chlorellę Green Ways zażywam od 25.01.2001.

Od 10 lat mam łuszczycę. Przez 4 ostatnie lata miałam nasilone zmiany na ciele, ale głównie na twarzy i we włosach. Po 2 i pół miesiącach stosowania łuszczyca całkowicie zniknęła mi z twarzy i włosów, na ciele nastąpiła poprawa o 50%. Byłam zaskoczona tak samo, jak moja pani dermatolog, która sama zaczęła się interesować Chlorellą i ją zalecać.
Kolejne pozytywy:
1. przestały mi wypadać włosy, a ich jakość pochwaliła także moja fryzjerka
2. nie łamią mi się paznokcie i pierwszy raz w życiu zrobiłam sobie manicure, ponieważ wcześniej nie dawałam sobie rady z ich długością i utrzymaniem
3. ustąpiła mi depresja (prowadzę działalność gospodarczą) i bóle wokół żołądka
4. już od 3 miesięcy nie wiem, co to jest migrena
5. jestem dużo spokojniejsza i wydaje mi się, że mam więcej witalności
6. od dziewiętnastu lat miałam wysoki poziom bilirubiny 28 – 35. Dziś ma wartość 14, co jest prawie w normie.
Chlorellę Green Ways zażywają także moja matka i 5-letni syn.
Matka: (61 lat) – poprawione: ciśnienie, cholesterol, depresja
Syn (5 lat) – jest astmatykiem, alergikiem (silne uczulenia na trawy), ze skłonnością do zapaleń skóry, zaburzenia przy wypróżnianiu (plastyka odbytu). Po konsultacjach z lekarzami specjalistami już od 3 miesięcy spożywa Chlorellę.
Chodził się wypróżnić co 7-10 dni, potem wyszły mu na wierzch jelita (dlatego plastyka). Teraz chodzi się załatwić codziennie.
Dzięki regularnemu wypróżnianiu skóra na całym ciele oczyściła mu się także z atopowego zapalenia.
Po naradzie z panią alergolog odstawiłyśmy mu leki na astmę, które „wdychał” 4 razy dziennie. Zostawiła mu tylko leki ratunkowe, gdyby miał atak. I już 2 miesiące ŻYJEMY!
Eva Filipiová, Meziboří (40 lat)

Kiedy pierwszy raz usłyszałam o produkcie firmy Green Ways,

Chlorelli, postanowiłam ją wypróbować i to z trzech powodów. Po pierwsze. Poleciła mi go moja przyjaciółka, której wierzę. Po drugie zainteresował mnie swoim prawie wszechstronnym zastosowaniem. Po trzecie, byłam po prostu ciekawa. Brałam małe, zielone tabletki i czekałam, co będzie się działo. Po trzech dniach zaczęła boleć mnie głowa i miałam ochotę to przerwać. Ponieważ powiedziano mi, że tak się zdarza, że jest to częścią kuracji oczyszczającej, wytrzymałam. Dziś jestem naprawdę zadowolona, że zapoznałam się z tym produktem i stał się częścią mojego jadłospisu. Czuję się bowiem mniej zmęczona, co przy moim sposobie życia osoby prowadzącej działalność gospodarczą bardzo doceniam. Mam także dobry nastrój i wydaje mi się, że lepiej panuję nad codziennymi ministresami. Dzięki za „Chlorellkę” i koniecznie wszyscy ją wypróbujcie!!!
Dagmar Slapničková – Pyšová Ostrava

Chlorella wkroczyła do mojego życia paradoksalnie dopiero na kontynencie afrykańskim.
Spotkanie z zielonymi algami było związane z poznaniem wspaniałego człowieka, który swoim podejściem do życia i do ludzi dał nowy impuls mojemu monotonnemu życiu po urlopie macierzyńskim. Kolejnego „kopniaka” dała mi sama chlorella, która po cichu i jakby w sposób oczywisty stała się członkiem naszej czteroosobowej rodziny. Wszystkim nam natychmiast dostarczyła mnóstwa energii i wniosła do domu dobry nastrój, który wcześniej pod wpływem okoliczności powoli zaczął znikać.
Mój czteroletni syn przychodzi po „jagódki” zamiast po cukierki, starszy, dwunastoletni syn wyczytał, że będzie miał mięśnie i dobry zarost i w ten sposób jak prawdziwy sportowiec – gra we floorball – wcina na sto dwa. Najbardziej się jednak bawię, gdy mój mąż, który sobie ze mnie na początku stroił żarty i mówił do mnie „jagodziara“, zawsze pierwszy zgłasza, że w miseczce kończą się jagódki!!!
Co nam zatem chlorella, wraz z Młodym jęczmieniem, dała i odebrała?
Dała: energię, dobry nastrój, spokój wynikający z prawidłowego metabolizmu.
Odebrała: zmęczenie, stres, uczucie pełności po jedzeniu, krwawienie dziąseł, wysoki cholesterol, uczucie głodu i ataków niepohamowanego apetytu, apetyt na słodycze, dolegliwości przedmiesiączkowe (rozdrażnienie, napięcie w piersiach, bóle brzucha i pleców) i – co nie mniej ważne – kilka kilogramów wagi…
Największą radość sprawia mi moja 56-letnia mama – chora na cukrzycę, która po dwóch miesiącach życia z chlorellką mogła zmniejszyć dawkę insuliny i teraz czuje się ogólnie bez zarzutu.
Jestem przekonany, że zielona żywność powinna znaleźć swoje miejsce w każdej rodzinie i zadomowić się tam tak, jak jej się to udało u nas.
 

 

Państwa doświadczenia osobiste prosimy wysyłać na nasz adres:
aptekamazury@tlen.pl

W tej kategorii nie ma produktów.