Producenci
 

O nas

Obserwując obecny model leczenia; chodząc do lekarza, śledząc wiadomości tzw. głównego nurtu, oglądając tv

doświadczam różnych prób zmagania się z objawami chorób.Wiadomo jednak, że każda choroba ma swoją przyczynę i tylko jej odnalezienie gwarantuje powodzenie każdej terapi.   Jacek Werbowski

Medycyna komplementarna-holistyczna
Moje zainteresowanie naturalnymi metodami leczenia wynika z braku skutecznych efektów farmakoterapii w chorobach przewlekłych. Medycyna akademicka najczęściej poności kleskę w jednostkach chorobowych zwanych "przewlekłymi" czasem nazywanych "nieuleczalnymi" a uboczne efekty stosowanych leków dodatkowo oddziaływują negatywnie na dotąd zdrowe obszary.

Medycyna holistyczna leczy całego człowieka, szukając przyczyny jego kazdej choroby.

Dziś wiem, że nie ma chorób nieuleczalnych, są tylko niewłaściwie leczone. Medycyna komplementarno-holistyczna pozwala zmierzyć się z niemal każdym przypadkiem, ponieważ łączy w sobie współczesną wiedzę medyczną i wielką siłę uzdrawiajaca ziół, które zawsze rosły w otoczeniu człowieka i do których działania od lat jesteśmy przyzwyczajeni. Umożliwia to stopniowe redukowanie ilości pochłanianych codzienne leków. Leczenie komplementarne polega na łączeniu kilku naturalnych sposobów leczenia, co pozwala skutecznie eliminować źródła choroby. Jego podstawą zawsze jest  ziołolecznictwo, witaminy naturalne, sole minetalne, aminokwasy, odpowienia dieta oraz  ćwiczenia oddechowe w indywidualnie dobranych ćwiczeniach jogi.

Wszystkie standaryzowane preparaty witaminowe czy mieszanki ziolowe dobieramy zawsze indywidualnie

 

Jako cały zespół jesteśmy aptekarzami - farmaceutami z  wieloletnim stażem i doświadczeniem.

Na lokalnym rynku  działamy od 45 lat-prowadzimy apteki w Mrągowie. Apteka "Pod Orłem" i apteka "Nowa" to jedyne apteki w mieście prowadzone przez miejscowych farmaceutów. Nie należymy do żadnej sieci dlatego nie musimy swoją działalnością popularyzować tzw. leczenia koncernowego, obciążającego Narodowy Fundusz Zdrowia, budżet ale przedewszyskim kieszeń i zdrowie pacjentów do których często trafiają suplementy z tzw."promocji" przynoszące więcej szkody niż pożytku.


Naszym celem było stworzenie nowej jakości placówki w której możemy próbować powiedzieć pacjentom więcej i zaoferowac im produkt autentycznie zdrowy.

Personel stale podnosząc kwalifikację, biorąc udział w licznych szkoleniach w Polsce i za granicą oferuje pacjentom wiedzę daleko przkraczającą  zakres wynoszony z uczelni medycznych. Nasze nieustanne dążenie w podnoszeniu kwalifikacji pozwoliły na zaoferowanie naszym Pacjentom preparatów posiadających złoty standard. Dysponujemy coraz wiekszą wiedzę na temat pozytywnego wpływu naturalnych witamin, minerałów i ziól na ciało oraz umysł.Dziś zdajemy już sobie sprawę, że polecanie syntetycznych witamin, niskiej jakości suplementów może przynieść skutek odwotny do zamierzonego. Szacunek uczciwość i dążenie do perfekcji nakazują nam by pacjenci którzy przyjęli zdrowy styl życia otrzymali nie tylko najlepsze preparaty ale i fachowe doradztwo.

Opieramy się na standaryzowanych preparatach roślinnych Aboca, Solgar gwarantujących deklarowany skład i kosmetykach ekologicznych pozbawionych silikonów, barwników, SLS i ropopochodnych z certyfikatem ECOCERT, oraz rozbudowanej ofercie żywności funkcjonalnej.

Wszystkim naszym pacjentom życzymy zdrowia i nowej jakości życia.

W swojej ofercie posidamy obuwie firmy Birkenstock i Birki's opartej na wkładce anatomicznej, spowalniajacej proces deformacji stopy.

Chcąc spowolnić proces degradacji środowiska wybraliśmy kosmetyki ekologiczne, otrzymywane w poszanowaniu natury i człowieka z certyfikatem ECOCERT.
Wierzymy , że skóra może być piękna i zdrowa bez parabenów i sztucznych barwników a znatury nie można czerpać dowolnie.

W stałej ofercie;

SVR, Bioderma, Gehwol, Mustela, Uriage, Babuszka Agafia, Apteczka Agafi, Natura siberica, Iwostin, Biovax, Lerosett, Auriga, Vichy, Pharmaceris, Biovax,Olimp.

Standaryzowane preparaty roślinne; Solgar, Aboca

Akcesoria dla dzieci; Tommee-Tippee, Difrax, Avent, Lovi, Canpol

Ekologiczne środki czystości; Klar, Almacabio

Obuwie zdrowotne; Scholl, Birkenstock, Birki's

Żywność ekologiczna:
Chlorella, jęczmień, paraprotex, ksylitol, melasa, kakao, czekolada, syrop z agawy, suszone owoce, stewia, kawa ekologiczna, yerba mate, makarony, kasze, ryż, mąka orkiszowa, płatki owsiane, orkiszowe, olej kokosowy, lniany, oleje tłoczone na zimno, sól himalajska, przyprawy bez chemii, przekąski.