Producenci
 

Dlaczego obuwie zdrowotne?

 

 

 

O naszych butach

 

 

 

O marce Birkenstock
 

Birkenstock - to koncepcja w której centralne miejsce zajmuje zdrowa stopa.
Klasyczna lub nowoczesna stylistyka to tylko tło dla opatentowanej technologi
opartej o wkładkę anatomiczną.

Firma od 225 lat efektywnie wykorzystuje naturalne materiały i dba o to
aby obuwie w najwyższym stopniu zaspokoiło potrzeby odbiorców.

Birkenstock oferuje obecnie najlepsze obuwie oparte na anatomicznie
ukształtowanej wkładce.

Birkenstock” na pierwszy rzut oka wyróżniają się wśród typowych dla tego typu
 modeli, nie tylko anatomicznie wyprofilowaną wkladką , ale również rozpórką
 między palcami. Komfort noszenia i różnicę  poczujecie Państwo od pierwszego założenia.
Wasza stopa nie będzie się już tradycyjnie przetaczać po całej długości wkładki od pięty
aż po palce, ale zostanie trwale ustabilizowana i anatomicznie podparta.

W każdą parę niemiecki producent włożył ponad 230 lat doświadczenia,co sprawiło,że obecnie jest wiodącym producentem obuwia zdrowotnego na świecie.

Dzięki kontrolowanemu procesowi produkcji oraz najwyższej jakości,zdrowie i praktyczność w codziennym użytkowaniu tworzą tu idealne połączenia.

 

 

 

 

Zdrowie zaczyna się od stóp

 

 

 

Sandały i klapki przez nas polecane mają anatomicznie ukształtowaną wkładkę.Dzięki temu stopa jest naturalnie ułożona i podparta.

Priorytatem producetów tzw.modnych butów jest nadanie im "dobrego wyglądu".Buty takie najczęściej są skrojone bardzo wąsko.Stopa by móc się dopasować zostaje wciśnieta i uwięziona w tej nienaturalnej pozycji.Z czasem dochodzi do deformacji palców stóp(halluksy )i różnych typów płaskostopia.

 

 

 

 

 

 

 

Wyraźnie widać jak noszenie zbyt wąskiego obuwia wplywa na nieprawidłowy kształt stopy,który w dłuższym czasie może prowadzić do powstania zapalenia stawów i koślawego wygięcia palucha.

 


 

 

Wysokie obcasy nienaturalnie przesuwają nasze ciało do przodu,a miednica wychylana jest do tyłu.Cały ciężar ciała spoczywa wówczas na delikatnych kościach śródstopia.Nasze obuwie pozwala przybrać naturalną postawę ,a prawie cały cięzar ciała spoczywa na silnej kości piętowej ,która pracuje jak naturalny amortyzator wstrząsów.


 

                                        

 

 

Może to doprowadzić do silnych obciążeń stawów kolanowych,uszkodzenia dysku międzykręgowego,a z czasem do utrwalenia nieprawidłowej postawy ciała.

 

 

 

 

 

U zdrowego człowieka prawie połowa ciężaru ciała to nogi.Z czego nogi tworzą aż 70% wszystkich mięśni człowieka.Mało znany jest fakt ,że ruch mięśni działa jak pompa.Przy każdym ruchu mięśnie się kurczą i wypychają krew z nóg w kierunku serca.Zastawki żylne jak zawory przetaczają krew tylko w kierunku do serca i tym sposobem pomagają w jej transporcie.Zła praca mięsni nóg to słaby odpływ krwi w kierunku serca,to dużo krwi zastoinowej w stopach i nogach.Zjawisko to szczególnie nasila się latem dając uczucie ciężkich nóg. Co w konsekwencji prowadzi do niewydolności żylnej . W początkowej fazie objawiającej się popękanymi naczynkami,następstwem czego są żylaki.

Do negatywnego zjawiska nie dochodzi podczas aktywnej pracy mięśni,który zależy od swobody ruchu palców stóp.Oryginalna wkladka birkenstock jest modelowana zgodnie z kształtem zdrowej stopy.Utrzymując prawidłową pozycję ciala a jednocześnie zapewniając aktywny ruch mięśni Twoich nóg. W trakcie chodzenia w obuwiu birkenstock istnieje silny związek między paskami a wkładką,która podczas każdego kroku stymuluje mocny odruch w stopie.Prowadzi to naprzemiennego silnego napięcia mięśni stopy i mięśnia trójgłowego łydki oraz poownego ich rozkurczania.

Jeśli nie możesz obyć się bez "modnych"-wąskich,ciasnych i niewygodnych butów,deformujących stopyzakładaj swoje Birkenstocki tak często jak to możliwe.

 

 

 

 

                                              

 


 
 
 
Wkładka Birkenstock
 
 

 

 

 

 

 

 


1.Wgłębienie na piętę: zapewnia stopie anatomiczne podparcie i ułożenie.


2.Łuki poprzeczne : przemieszczają nacisk za środka na przód stopy.


3.Łuki podłużne wewnętrzne i zewnętrzne: dają stopie oparcie i zapewniają stabilnośc pięcie.


4.Przegroda palca : ustawia palce, zapeniając naturalny ale ograniczony ruch stopie.


5.Korkowo-lateksowa wkładka: ekstremalnie elastyczna , zapewnia wysoki komfort użytkowania.


6. Wysciółka za skóry zamszowej: tworzy zdrowy klimat wokół stopy.


7. Krawędz wkładki : celowo podniesiona by chronić Twoje palce.


 

Podstawą kazdego modelu Birkenstock jest wkładka wykonana z naturalnych i odnawialnych materiałów. Korek użyty do produkcji prezentowanych modeli pochodzi z kory dębu korkowego.
Posiada on doskonałe właściwości antybakterujne , izolacyjne i elastyczne.Mleczko lateksowe uzyskiwane z kory drzewa kauczukowego to spoiwo wiążące granulowany korek wkładki Birkenstock.

Wkładka to miękki anatomicznie ukształtowany rdzeń z korka lateksowego otoczony warstwami juty. Niższa warstwa juty zapewnia stabilność, podczas gdy górna, gęstsza absorbuje wilgoć.
Warstwy te wraz z warstwą zamszowej skóry zapewniają optymalny klimat Twoich stóp i niedościgniony komfort noszenia.


 

 

 

 

1. Skóra zamszowa
2. Górna warstwa juty
3. Rdzeń z korka lateksowego
4. Niższa warstwa juty
5. Podeszwa  z poliuretanu 

Najważniejszymi zaletami tego materiału są:


- jego lekkość
- absorbcja energii uderzenia
- szeroki zakres elastyczności
- wysoka przyczepność ( dostępne modele w  z podeszwą superprzyczepną)
- elastyczność w niskich temperaturach
- odporny na działanie mikroorganizmów
- dostępność w wersji antystatycznej

 
 
 
Materiały z których wykonane jest obuwie:


 

 Skóra gładka


Stosowane przez nas skóry są wyjątkowo grube, lecz jednocześnie miękkie. Prawdziwą skórę rozpoznać można po zróżnicowanym licu powierzchni i zróżnicowanej grze kolorów struktury skóry. NIe stosujemy syntetycznych farb kryjących, w wyniku czego wszystkie różnice w strukturze powierzchni są widoczne, gdyz tylko w ten sposób pory skóry pozostana otwarte.
 

 

Skóra wytłaczana


Stosowana do produkcji obuwia marki BRIKENSTOCK skóra wytłaczana ma wyjątkowo wyrazisty charakter. Naturalna kolorystyka i charakterystyczna dla skóry bydlęcej struktura powierzchni sprawia ekskluzywne wrażenie i gwarantuje wysoką jakość.


 

Zamsz


Do produkcji zamszu na wierzch obuwia wykorzystujemy zaledwie mniej więcej połowę duzych płatów skóry bydlęcej. Jest to skóra bardzo mocna i gruba, a jednocześnie bardzo miła w dotyku i niezmiernie trwała. Także w tym przypadku nie da się uniknąć zróżnicowania struktury powierzchni, co jest widocznym znakiem, że skóra jest prawdziwa.

 

 

 

Skóra garbowana substancjami roślinnymi

Proces garbowania substancjami roślinnymi przy użyciu ścółki kolorowej nadaje skórze wyjątkowo szlachetnego wyglądu. Skóry garbowane substancjami roślinnymi zachowują podobnie jak wszystkie inne skóry uzywane w produkcji obuwia BRIKENCTOCK mają otwarte pory i przepuszczają powietrze .


 

Nubuk

 


Nubuk używany do produkcji obuwia BRIKENSTOCK pochodzi z wyselekcjonowanych gatunków najlepszego europejskiego bydła domowego. Nabuk jest skórą litą, w której starta zostaje naturalna struktura powierzchni, czyli lico. W wyniku stracia lica skóra nabiera szczególnego aksamitnego wyglądu.


 

Nubuk Birko-Flor

 


Ten nowoczesny i przyjazny dla skóry materiał odznacza się strukturą powierzchni typową dla skóry nabukowej i w yniku specjalnego procesu uszlachetniającego(polegającego na oddzielnym wukończeniu powierzchni BRiko-Flor) uzyskuje wygląd przypominający nabuk. Nabuk Briko-Flor nie tylko wygląda jak prawdziwa skóra, ale nawet w dotyku jest taki sam
.


Briko-Flor

 


Briko-Flor to materiał przyjazny dla ludzkiej skóry i wyjątkowo mocny. Jego zewnętrzna warstwa jest łatwa w pielęgnacji i ma strukturę skóry. Składnik drugiej warstwy stanowi miękkie i delikatne, a jednocześnie odporne na działanie czynników zewnętrznych runo. Stworzony przez nas Briko-FLor to obiecująca i niedroga alternatywa dla prawdziwej skóry.


 

 

 Briko-Flic


Briko-Flic składa się z mieszanki włokien celulozowych i wyjątkowo mocnego filcu z włokien sztucznych, dzięki czemu jest prawie nierozerwalny. Materiał ten ma bardzo dobre właściwości chłonące i strukturę otwartoporową umożliwiającą przepływ powietrza. Materiał jest przyjazny dla skóry i bardzo łatwy w czyszczeniu.

 

 


Ekologia

 

Ochrona środowiska była zawsze motywem przewodnim dla  firmy Birkenstock.Komponenty obuwia zostały wykonane z naturalnych i biodegradowalnych materiałów:korka,skóry,lateksuJako jedni z pierwszych producentów na świecie,zaniechali używania rozpuszczalnikow,a stosowane kleje są rozpuszczalne w wodzie  i w pełni ekologiczne.Ponad 30 lat temu nad długo przed tym,zanim inni zauważyli konieczność ochrony środowiska firma była intensywnie zaangażowana w sprawy technologii nisko-prądowych.

Energia cieplna powstająca w czasie procesu produkcyjnego zostaje odzyskiwana przez jednostki ciepłownicze i używana ponownie do suszenia wkladek korkowych.

RECYKLING NA KAŻDYM ETAPIE PRACY:

pozostałości po wytwarzaniu podeszw są rozdrabniane i przetwarzane w produkcji różnego asortymentu sportowego i ścian dzwiękochłonnych wzdłuż autostrad.Pozostałości skór są używane w produkcji wisiorków do kluczy ,oraz niektórych  wkładek do butów.Nawet jeśli postanowisz rozstać się ze swoimi butami,nie będą one uciążliwe da naszego środowiska.

 

ESD I SUPER PRZYCZEPNE-Dla tych co spędzajądużo czasu na nogach. 


Charakter pracy wielu osób to nieustanne chodzenie lub stanie w cały wymiarze godzin.

Wszystkim tym rekomendujemy mocne i wygodne obuwie Birkenstock, zapewniającewysoki poziom 

absorbcji wstrząsów.

Super przyczepna podeszwa występująca w niektórych modelach jest szczagólnie popularna

w zawodach związanych z długim czasem stania i chodzenia: lekarze,stomatolodzy, fizjoterapeuci. Podeszwy sa oparte o komponenty silnie pochłaniające wstrzasy i antypoślizgowej gumy na zewnątrz podeszwy.

Efektywna ochrona przed wyładowaniami elektrostatycznymi- podczas chodzenia po dywanie możliwe jest . że naładujesz sie elektrostatycznie. podczas kontaktu z innymi ludzmilub elementami metalowymi może powstać impuls elektroststyczny.Takie rozładowanie 

może mieć szczególnie poważne konsekwencje podczas pracy z półprzewodnikami, mikrochipami lub innymi czułymi komponentami elektronicznymi. Zabezpieczenie miejsca pracy przed rozładowaniem elektrostatycznym to nie tylko dostarczenie przewodzących powierzchni pracy i podłóg lecz także używanie przewodzącego obuwia.Nasze antystatyczne modele spełniają specyfikacje normy DIN EN dla profesjonalnej ochrony, tworząc idealne otoczenie dla pracyjących z komponentami elektronicznymi.  

 

 

WŁAŚCIWA DŁUGOŚĆ I SZEROKOŚĆ

 

 

Długoletnie doświadczenie w produkcji obuwia pokazało,że wiele osób nie jest zadowolonych z dopasowannia swoich butów.Wynika to z faktu,że wiele firm produkuje buty różnej długości nie dając wyboru.